آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 409901
  • تعداد بازدید از این صفحه: 1140874
  • تعداد بازدید امروز: 73
  • تعداد کاربر آنلاین: 5

 

اخبار متحرک

مصاحبه:

رئیس مرکز آموزش منطقه ۳ زندانهای کشور، اهم اقدامات این مرکز را تشریح کرد

 

*سازمان زندانها مجموعه ای علم گرا و تخصص محور است
* کیفیت آموزش برترین هدف این مرکز در ارتقاء دانش کاری کارکنان است
*در سال گذشته افزون بر یکملیون و پانصد هزار نفر ساعت آموزش ضمن خدمت ارائه شده
*زندانها با کارکنان متخصص، در اجرای اهداف اصلاحی و تربیتی موفقترند
*زندانها با کارکنان متخصص، در اجرای اهداف اصلاحی و تربیتی موفقترند

شاهرخ ولیزاده رئیس دانشگاه علمی کاربردی و مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۳ سازمان زندانها(مرکز خوزستان ) در گزارشی مشروح اقدامات این مرکز را در حوزه آموزش عالی، آموزش پرسنلی، تحقیقات و پژوهش و اعتبار گرائی علمی و مدارج تحصیلی دانش پژوهان تشریح کرد

رئیس دانشگاه علمی کاربردی و مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۳ سازمان زندانها(مرکز خوزستان ) در گزارشی مشروح اقدامات این مرکز را در حوزه آموزش عالی، آموزش پرسنلی، تحقیقات و پژوهش و اعتبار گرائی علمی مدارج تحصیلی دانش پژوهان تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ، شاهرخ ولیزاده  رئیس مرکز آموزشی پژوهشی  منطقه 3  زندانهای کشور و مرکز آموزش عالی علمی کاربردی زندانها(خوزستان) در مصاحبه ای با واحد خبر این پایگاه، ضمن عنوان اینکه تا کنون اقدامات گسترده ای در زندانهای خوزستان جهت ارتقاء دانش و تخصص کاری کارکنان به انجام رسیده است، تأکید کرد: ظرف 4 سال گذشته فعالیتهای بسیاری در حوزه ارتقاء ظرفیت و گنجایش فضای آموزشی دانشگاه و فراهم نمودن محیطی در خور شأن دانشجویان و همکاران شاغل در زندانها صورت پذیرفته است که این امر موجب گردیده است، این مرکز در بین مراکز 10 گانه  آموزشی در زندانها کشور کم نظیر است.
وی با ذکر اینکه مرکز آموزش این استان در سال 1380 همرا با 6 منطقه آموزشی دیگر  و بطور همزمان در قالب یک کلاس و در محل کانون اصلاح و تربیت اهواز راه اندازی شد افزود:مرکز آموزش منطقه 3 زندانها، 4 استان خوزستان، لرستان، ایلام و چهارمحال و بختیاری را تحت پوشش قرار داد که در سال 1386 با تایجاد یک مرکز آموزشی به مدییت اداره کل زندانهای  استان اصفهان، استان چهارمحال از پوشش این استان منتزع و تحت پوشش استان اصفهان قرار گرفت .
 وی در ادامه به روند احداث مجموعه فعلی مرکز پرداخت و خاطر شان ساخت:  این مرکز از سال 80 تا به امروز چندین بار تغییر مکان داده، در سال 84  طی برنامه ریزی های مدیریت، مرکز بطور کلی جابجا شده و به مکان فعلی منتقل شد که طی چهار سال گذشته با توجه و حمایتهای خاص و ویژه مدیر کل زندانهای استان آقای علوی، دانشگاهی مطلوب، با ظرفیت و گنجایش قابل ملاحظه ، در فضائی بسیار مناسب ایجاد شده که ظرفیت پذیرش و آموزش 350 دانشجو  را دارا میباشد.
ولیزاده افزود: در حال حاضر مرکز آموزش منطقه 3 زندانها دارای بیش از 4500 متر مساحت، و 700 متر زیر بنای آموزشی و خدمات علمی،  در قالب 10 کلاس درس، کتابخانه تخصصی، سایت رایانه، سالن اجتماعات چند منظوره و مجموعه خوابگاه عمومی دانشجویی  برادران و سالنهای سلف سرویس است که مدیریت این مرکز بشکل متمرکز در سایت مدیریت و در قالب دو بخش معاونت دانشجوئی و معاونت آموزش پرسنل و همچنین دفاتر کتابخانه و کارشناسی رایانه فعالیت مینماید.
وی در ادامه به عملکرد آموزشی و دانشگاهی این مرکز اشاره کرد و گفت: در بخش دانشگاهی هم اکنون دانشجویان مرکز آموزش پژوهش منطقه 3 زندانهای کشور به مرکزیت خوزستان دردو مقطع کاردانی و کارشناسی تحصیل مینماید ، رشته اصلاح و تربیت  در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ، امور فرهنگی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی، مددکاری در مقطع کاردانی و آسیب شناسی اجتماعی در مقطع کارشناسی دایر بوده که حدوداً 300 دانشجو را تحت آموزش قرار داده است.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی زندانهای خوزستان با اعلام این مطلب که هم اینک 36 نفر از اساتید برجسته و مطرح استان  در تیم آموزشی این دانشگاه قرار دارند یاد آور شد:  افتخار ما این است که از تعداد کل دانشجویان این مرکز، 65% درصد را از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی زندانهای استان تشکیل شده و این مبین آن است که دستگاه زندانبانی استان و بلکه کشور، مجموعه ای علمگرا و دانش محور است که سطح تخصص و دانش های کاری کارکنان ان روز بروز رو به ارتقاء است.
وی خاطر نشان ساخت: در بحث تحصیل دانشگاهی، اگر چه بیشترین نرخ دانشجوئی این مرکز را همکاران از بخشهای مختلف ستادی و زندانها تشکیل میدهند،  اما سیاست آموزشی این مرکز ، آموزش کیفی و حقیقی است، اینکه کارکنان به شکل واقعی تحت آموزش قرار داشته باشند و ارتقاء دانش و تخصصص آنها جنبه کیفی داشته باشد اولین اولویت این مرکز است، البته امتیازاتی در  پذیرش برای کارکنان اختصاص یافته است، اما در روند تحصیل، موفقیت از آن متوجه ترین افرادبه بحث فراگیری علوم است در این خصوص مماشاتی صورت نخواهد پذیرفت. قانوگرانی و قانونپذیر نمودن دانشگاهیان نسبت به مقررات مصوب کشوری  و رعایت حقوق دانشجوی کارمند با دانشجوی بیرون از مجموعه بشکل یکسان همواره ملاک عمل بوده و همین موجب شده که نرخ خروجی دانشجویان ما، کیفی باشد.
ولیزاده در خاتمه به آموزش های کوتاه مدت و ضمن خدمت کارکنان اشاره کرد و گفت: تقویم آموزشی  مرکز بشکل مصوب و متمرکز از مدیریت مرکز آموزش سازمان زندانهای کشور ابلاغ میگردد، این برنامه ها مصوب معاونت اموزشی و برنامه ریزی راهبردی ریاست جمهوری بوده و نقش بسزائی در ارتقاء دانش و مهارتهای تخصصی کارکنان ضمن خدمت داراست. در سال گذشته مجموعاً 40 برنامه آموزشی  در پوشش 1814 نفر از کارکنان به اجرا گذاشته شد که مجموعاً 1581808 نفر ساعت آموزش ارائه شده است.
گفتنی است مرکز آموزش علمی کاربردی و آموزشی پژوهشی سازمان زندانهای خوزستان در بلوار سپیدار اهوازف جنب فنی و حرفه ای مستقر شده، این مرکز یکی از مراکز مهم در خصوص جرم شناسی و تهیه مقالات و تحقیقات تخصصی پیرامون جرم شناسی و آسیب شناسی اجتماعی شناخته میشود. شورای تحقیقات و پژوهش این مرکز یکی از شوراهای برتر در سطح کشور معرفی و انتخاب شده است. ریاست عالی مرکز در حوزه جنوب غرب کشور بر عهده  علوی مدیر کل زندانهای خوزستان است. 

 

دانلود فایل

شاهرخ ولیزاده-رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی و آموزشی پژوهشی منطقه ۳ سازمان زندانهای خوزستان
 
سردرب مرکز آموزش دانشگاه علمی کاربردی منطقه ۳ سازمان زندانهای خوزستان
 
کتابخانه تخصصی مرکز با بیش از ۴۰۰۰ کتاب و تحقیق و مقاله تخصصی پیرامون آسیب های اجتماعی و جرم شناسی
 
محوطه سازی زیبای مرکز آموزش منطقه ۳ زندانها
 
سالن اجتماعات ۱۷۰ نفره شهید لاجوردی مرکز آموزش منطقه ۳ سازمان زندانهای خوزستان
 
خوابگاه دانشجوئی مرکز آموزش منطقه ۳ سازمان زندانهای خوزستان
 
یکی از کلاسهای درسی مرکز آموزش منطقه ۳ سازمان زندانهای خوزستان
 
محوطه سازی زیبای مرکز آموزش منطقه ۳ زندانها
 گروه: اخبار متحرک   منبع خبر: روابط عمومی مرکز آموزش منطقه ۳   تعداد بازدید: 671   تاریخ خبر: 14:39:19 1388/03/24   

با سلام
اميدوارم كه خوب خوش وسرحال باشيد ۰جناب اقاي اسداللهي بازگشت دوبارهي شمارا نيز خير مقدم ارض ميكنم ۰به اقاي وليزاده ونيز عرب پور سلام ويژه تقديم ميكنم خواستار موفقيت روز افزون شما علي نرگسي
علي نرگسي - 14:12:08 1389/04/18
هشدار
بیش از ۵ بار اسم یک نفر را در متن آوردن نشان از چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما - 13:11:14 1388/11/29
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام