آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 413974
  • تعداد بازدید از این صفحه: 1152840
  • تعداد بازدید امروز: 18
  • تعداد کاربر آنلاین: 1

 

اخبار اصلی

نوائی معاون دفتر آموزش سازمان نهضت سواد آموزی کشور:

اولین کتاب فارسی تکمیلی سواد آموزی ویژه زندانیان کشور در خوزستان تألیف و اسفند ماه رونمائی میشود

 

با طرح ، ابداع و همت اداره کل زندانهای خوزستان و مشارکت مدیریت نهضت سواد آموزی استان و برای اولین بار کار تألیف اولین کتاب فارسی تکمیلی ویژه زندانیان سواد آموز کشور در خوزستان انجام شد و این کتاب اسفند ماه سال جاری در اهواز آماده رونمائی میشود. کتاب فارسی تکمیلی سواد آموزی ویژه زندانیان کشور ، اسفند ماه جاری در خوزستان رونمائی میشود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، در سال همت مضاعف و کار مضاعف  و در راستای تخصصی سازی روند آموزش زندانیان، کار تألیف  و تدوین کتاب فارسی تکمیلی ویژه زندانیان سواد آموز کشور وارد مرحله نهائی خود شد.
بنا بر این گزارش ، در کارگاه سه روزه  جمع بندی روند تألیف کتاب که با حضور کارشناسان تألیف این اثر آموزشی در مرکز آموزش و پژوهش منطقه 3 زندانها در اهواز تشکیل شد، نوائی معاون دفتر آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: تا کنون این کتاب افزون بر 150 نفر ساعت کار را بخود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: این کتاب که برای نخستین بار در کشور و در پی تألیف و تدوین و چاپ کتاب فارسی مقدماتی سواد آموزی زندانیان توسط زندانها و نهضت سواد آموزی  خوزستان ، مورد اهتمام قرار گرفته است، یک برگ زرین در نظام زندانبانی و همچنین نهضت سواد آموزی بواسطه توجه به تخصصی سازی روند آموزش  شناخته میشود که قابل ارائه به مجامع بین المللی بعنوان سندی بر حفظ و رعایت و توجه به حقوق انسانی و شهروندی زندانیان نیز قلمداد میگردد.
نوائی  از شاخصه های ویژه این کتاب به محتوای کیفی و توحید محوری، مهارت آموزی ضمن دروس به زندانیان، غنای بالای مطالب و کاربردی بودن آن در قالب 30 درس و تمارین ذیربط اشاره کرد و گفت: این کتاب تحولی عمیق را در اعتبار بخشی آموزشی زندانیان واجد شرایط بدنبال خواهد داشت.
علوی مدیرکل زندانهای خوزستان هم با تقدیر از اراده و همت کارشناسان  دو سازمان در اجرای این رویداد مهم آموزشی، گفت: آموزش اساس و محتوا و زیر ساخت  اصلاح رفتار و اندیشه است و زمانی این کار ثمر بخش میشود که فرد را با توجه به نیازهای اساسی و آموزشی وی مورد تألیم قرار دهیم.
این مقام ارشد قضائی و اجرائی در زندانها با اشاره به رویکردها و سیاستهای تبئینی اسماعیلی ریاست سازمان زندانها کشور، توجه به مباحث مذهبی و فرهنگی و آموزشی و تسری آن را به امور زندانیان  بعنوان یک اولویت سازمانی معرفی  کرد و جایگاه آن را در پروسه اصلاح و تربیت بسیار حائز اهمیت دانست و گفت:  این اولویت سازمانی راه کارهای عملی متنوعی دارد که یکی از آنها ارتقاء دانش مخاطبین و تخصص های اجتماعی آنان ، آنهم بزبانی مناسب و شایسته است که کتاب فارسی تکمیلی این هدف را دنبال مینماید.
وی با بیان اینکه طی 6 سال گذشته افزبون بر 5000 زندانی بی سواد در زندانهای استان تحت آموزش قرار داسته اند گفت: در حال حاضر حدود  15 % درصد زندانی بی سواد در زندانها داریم که آمارشان متوقف بر ورودیهای جدید به زندانهاست، و از این رو میتوان جهل و دانش ناکافی افراد را به حقوق و تکالیف اجتماعی خود عامل ارتکاب جرم و بزه شناخت
وی افزود: این کتاب توجیه سازی مخاطبین و ارتقاء دانش و مهارت زندگی آنان را دنبال میکند که خود در پیشگیری از ارتکاب مجدد جرم و دیگر بازداری آن توسط مددجویان  در قبال خانواده و سایر افراد مرتبط  در پی خواهد داشت.
بازگیر معاون نهضت سواد آموزی خوزستان نیز با بیان اینکه کتاب فارسی تکمیلی  ویژه زندانیان سواد آموز یک اثر آموزشی فاخر خواهد بود گفت: در سال همت مضاعف و کار مضاعف و در تلاشی هوشمندانه و متراکم، این کتاب را برای آئین رو نمائی از آن در دهه سوم اسفند ماه آماده میسازیم و در این راستای توجه و عنایت سازمان نهضت سواد آموزی کشور، سازمان زندانهای کشور و حمایت قاطع و تعلیم محورانه علوی مدیر کل زندانهای استان  و مختخر مدیریت نهضت سواد آموزی خوزستان و تلاش کارشناسان دو دستگاه کشوری و استانی حقیقتا جای تقدیر دارد.
گفتنی است کار تألیف و نگارش کتاب فارسی تکمیلی نهضت سواد آموزی  کشور در امتداد تدوین و چاپ کتاب فارسی مقدماتی در پروسه تخصصی سازی محتوای آموزش که پیش از این و در سال 1386 توسط زندانهای خوزستان انجام پذیرفت، متحقق گشته  است و بر اساس برنامه ریزیهای لازم، پیشبینی میشود که انشاءاله این کتابدر بیست و پنجم اسفند ماه سال جاری با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی دو دستگاه رونمائی شده و وارد چرخه آموزی زندانیان کشور گردد.

 

دانلود فایل

 
 
 گروه: اخبار اصلی   منبع خبر: روابط عمومی اداره کل زندانهای استان خوزستان   تعداد بازدید: 615   تاریخ خبر: 16:15:33 1389/11/27   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام