معاون سازمان امور اجتماعی کشور : نقش فعالیت های قرآنی در کاهش آسیب ها مشهود است.

نشست بررسی اجرای برنامه های ستاد کاهش آسیب های اجتماعی ویژه خانواده های زندانیان با حضور معاون سازمان امور اجتماعی کشور و جمعی از مسئولین اداره کل زندانها و انجمن حمایت زندانیان خوزستان در محل ستاد اداره کل زندانهای استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان؛ دکتر محبوبی  در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت های اجرا شده در زندانها و انجمن حمایت زندانیان  استان ؛ گفت : توجه به فعالیت های قرآنی و هدایت قشر آسیب دیده به سمت فعالیت های دینی می تواند در کاهش آسیب ها موثر باشد کما اینکه بازخورد اجرای این اقدامات در زندانهای استان به خوبی مشهود  است.

معاون سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه باید نقش و سهم جامعه در بروز جرم مشخص شود؛ تصریح کرد: به حمایت از سازمان زندانها و انجمن حمایت اعتقاد داریم زیرا می توانند با توانمند سازی خانواده زندانیان از بروز بسیاری از آسیب ها پیشگیری کنند.

در ابتدای این دیدار معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان  بابیان اینکه استان خوزستان با ۲۷ شهرستان داری ۱۰ زندان و یک کانون اصلاح و تربیت است افزود : ۵۰ درصد زندانیان استان خوزستان در شهرستان اهواز نگهداری می شوند و از دلایل بروز جرم در مرکز استان می توان به حاشیه نشینی، بیکاری اشاره کرد.

ایگدر با اشاره به نقش پیشگیری در ورود زندانیان به زندان گفت : درصد زیادی از زندانیان در بدود ورود علاوه بر بیماری جسمی داری بیماری روحی نیز هستند که درمان آنها نیز نوعی پیشگیری و کاهش آسیب محسوب می گردد.

در ادامه این نشست که با حضور دکتر کریمی نژاد مدیرکل امور اجتماعی خوزستان، موسوی مدیرکل امور بانوان استانداری ، هاشم نیا مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان اهواز، رئیس اداره مالی و پشتیبانی ، عبداللهی رئیس مرکز خدمات اجماعی و مراقبت بعد از خروج برگزار شد در خصوص اجرای برنامهه ای ستاد کاهش آسیب بحث و گفتگو شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*