معاون دادستان اهواز: زندانبانی شغلی سخت، پر مسئولیت و تاثیر گزار بر امنیت جامعه است

در راستای تعامل بیشتر بین زندان و مراجع قضائی ، سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز با احمدی معاون دادستان مرکز استان خوزستان دیدار نمود و دو طرف پیرامون زندان و مسائل قضائی به تبادل نظر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، احمدی معاون دادستان در امور زندانها در سخنانی کار زندانبانی و مواجهه مکرر با نافیان امنیت جامعه را سخت و طاقت فرسا خواند از تلاش های صورت گرفته در زندان تقدیر نمود.

احمدی در ادامه افزود : از آنجائیکه مسائل قضائی بخصوص تصمیمات شورای طبقه بندی زندان در سطح جامعه تاثیرگذار است بنابراین امتیازات پیش بینی شده در قانون باید تحت ضوابط مشخص و بصورت کنترل شده به واجدین شرایط اعطاء گردد تا افراد جامعه از حضور آنان در خارج از زندان متضرر نگردند.

سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز نیز در سخنانی گفت : اعتقاد ما بر این است می بایست مسائل قضائی زندانیان در راستای قانون با هماهنگی کامل مرجع قضائی انجام گیرد و در این مسیر انتظار است مسئولین قضائی استان در این حوزه نیز بیش از پیش حامی و پشتیبان زندان باشند.

وی همچنین افزود : بی شک اجرای مناسب برنامه های آموزشی ، اصلاحی و تربیتی در زندان در بهبود وضعیت روحی و روانی و توانمندسازی زندانیان تاثیر فراوانی دارد که از تاثیرات مثبت آن علاوه بر کاهش رفتارهای پرخطر در زندان نهایتا بازگشت سعادتمندانه آنان به کانون خانواده و جامعه را نیز شاهد خواهیم بود.

مدیر زندان مرکزی اهواز همچنین خاطرنشان ساخت : حضور مستمر قضات و مسئولین قضائی در زندان و دیدار با زندانیان ، کاهش بار روانی ناشی از تحمل حبس و تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضائی زندانیان را به دنبال خواهد داشت.

سخاوت در بخش پایانی سخنان خود به کاهش هدفمند جمعیت کیفری بعنوان یکی از اولویت ها اشاره داشت و تحقق آن را در ارتقاء وضعیت نگهداری زندانیان و اجرای بهتر برنامه های تربیتی و آموزشی موثر دانست.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*