مدیر زندان مرکزی اهواز : نقش پررنگ مراقبین در اجرای برنامه های تامینی و تربیتی غیرقابل انکار است .

در راستای تشریح فرآیندها و الگوپذیری پرسنل از رویه عملکردی مشخص و بررسی مسائل و تقاضاهای کارکنان امور داخله ، مدیر زندان مرکزی اهواز در ۳ جلسه فشرده با کلیه مراقبین دیدار نمود.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، سخاوت مدیر زندان اهمیت پست مراقب را مهم توصیف نمود و نقش آنان را در اصلاح رفتار زندانیان و استقرار نظم و انضباط درون اندرزگاه ها موثر دانست و توجه و اهتمام ورزیدن به دستورالعمل های سازمانی را برای همه تکلیف و ضروری برشمرد.
وی حفظ کرامت زندانیان و توجه به درخواست های قانونی آنان را خواستار شد و گفت : برخی افراد به دلایلی قادر به انطباق شرایط خود با معیارها ، موازین و هنجارهای جامعه نیستند و به علل مختلف مرتکب اعمالی می شوند که براساس قانون جرم تلقی شده و می بایست مدت زمان مشخصی را جدا از اجتماع در زندان سپری نمایند و آنان زندان را عامل محدود کننده رفتارهای خود دانسته و بعضا مبادرت به ارتکاب جرایم یا تخلفات درون زندان می نمایند ، در این مقطع نقش مراقبین در مقابله صحیح با متخلفین نمود پیدا میکند ، در مواجه با این افراد که با رفتارها و اعمال هنجارشکن خود سعی در برهم زدن نظم و انضباط و نقض قوانین و مقررات را دارند بهترین مقابله استفاده از اهرم قانون و معرفی به مراجع قضائی است تا به بهترین نحو با اعمال ساختارشکنانه فرد یا افراد خاطی برخورد مناسب صورت پذیرد.
محمدسعید سخاوت در بخش دیگری از سخنان خود رفتار سنجیده و عکس العمل مناسب در مواقع حساس را یکی از راه های مصون ماندن مجموعه و افراد از انواع آسیب ها دانست.
مدیر زندان مرکزی اهواز امنیت پایدار در مجموعه را بسترساز دستیابی به سایر اهداف ترسیمی خواند و حضور باصلابت مراقبین را در استقرار این مهم لازم دانست و افزود : مراقبین باید در فرآیند اصلاح رفتارهای اشتباه زندانیان نقش فعال داشته باشند و این تفکر اشتباه که نیروی مراقب صرفاً وظیفه نگهداری و کنترل زندانیان را در درون اندرزگاه ها بر عهده دارد می بایست تغییر نماید و باید بر تمام برنامه های اجرائی نظیر اقدامات آموزشی ، تربیتی ، مددکاری و … نظارت مستمر داشته باشد.
محمد سعید سخاوت کنترل سختگیرانه در مبادی های ورودی از طریق بازرسی های دقیق ، رصد تحرکات مشکوک در اندرزگاه ها ، افزایش سطح هوشیاری در مدت زمان حضور در محل کار ، تبعیت از قانون ، همدلی و حفظ انسجام را در پیشبرد اهداف سازمانی الزامی دانست.
گفتنی است در ادامه جلسه تعدادی از مراقبین به بیان دیدگاه های خود پیرامون حوزه کاری و برخی دغدغه ها پرداختند و سپس مدیر زندان مرکزی اهواز ضمن تقدیر از زحمات شبانروزی آنان ، رهنمودهای لازم را ارائه نمود.

دیدار مدیر زندان مرکزی اهواز با کارکنان امور داخله

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*