مدیر زندان سپیدار خواستار شد: کاهش جمعیت کیفری با رسیدگی به وضعیت زندانیان تحت قرار

مدیر زندان سپیدار اهواز گفت: اعطای هدفمند امتیازات قانونی به زندانیان واجد شرایط، استقبال افزونتر آنان از برنامه های تربیتی را بدنبال داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، مجیدظاهری با اعلام مطلب فوق در نشست دادستانی و شورای معاونین قضایی دادستانی عمومی انقلاب مرکز استان به تبعات ناشی از تراکم جمعیت کیفری در زندان اشاره کرد و افزود : افزایش جمعیت کیفری در زندان با توجه به اینکه تنها بازداشتگاه مرکزی استان می‌باشد و پذیرش کننده زندانیان از شهرستانهای مختلف استان نیز می باشد ، یک مشکل فراروی اجرای سیاستها و برنامه های اصلاحی و تربیتی محسوب می گردد.

وی با توجه به تغییر فرآیندهای زندانبانی مبتنی بر توسعه شبکه ارتباطی و ارجاع و پیوستگی بین نهادهای مرتبط، از حمایتهای دادستانی و دادیاری ناظر زندان در اجرای سیاستهای عدالت کیفری و رافت قضایی به زندانیان واجد شرایط تقدیر کرد و از توسعه تعامل و همکاری و هماهنگی های بین زندان و مراجع قضایی خبر داد.
مدیر زندان سپیدار اهواز بر ضرورت تعامل و همکاری سایر نهادهای همسو و موثر از جمله ثبت و پزشکی قانونی نیز تاکید کرد و گفت:  همکاری این نهادها موجب توسعه روند برخورداری زندانیان واجد شرایط از خدمات مورد تقاضا می گردد.

گفتنی است در ادامه این نشست پیرامون اولویت های اجرایی در بخش کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به وضعیت زندانیان بازداشت و تحت قرار ، بحث و تبادل نظر شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*