سرپرست اداره فرهنگی و دفتر روابط عمومی زندان سپیدار اهواز:آموزش مهارتهای اجتماعی از طرق محصولات بصری

IMG-20150526-WA0063
مهدی عارف سرپرست اداره فرهنگی و دفتر روابط عمومی زندان سپیدار اهواز، در گفتگویی اهم اقدامات این حوزه را در بهار سال جاری تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان،مهدی عارف در این گزارش گفت: هدف اصلی از اقدامات فرهنگی و تربیتی در  زندان اصلاح رفتار و اندیشه مجرمانه زندانیان است، هدف این است که فرد از جرم و بزه بواسطه افعال و اقدامات فرهنگی و تربیتی و عقیدتی واقعا احساس ندامت و تنبه کند.

وی افزود برای این منظور و دستیابی به این اهداف اقدامات متنوعی انجام میپذیرد که از این جمله میتوان به فعالیتهای فرهنگی شامل امورات ادبی، هنرهای دیداری و شنیداری و هنرهای دستی ، محافل ادبی و …، امورات تربیتی در دو محور عقیدتی و ورزشی و سللامت جسم اشاره کرد.

عارف یکی از این اقدامات را انتقال مفاهیم تربیتی از طریق فعالیت صدا و سیمای زندان معرفی کرد و گفت:  روزانه صدا و سیمای زندان ۸ ساعت فعالیت دارد که ۴ ساعت آن صدا و ۴ساعت دیگر که بعد از ظهرها پخش میشود سیماست و این زا طریق تلوزیونهای مستقر در اماکن مختلف زندان دریافت و مورد استفاده قرار میگیرد.

این مسئول فرهنگی و اجتماعی در زندان سپیدار اهواز افزود: ما در واحد سیمای زندان تولید برنامه و محتوای آموزشی و تربیتی و هنری با رویکرد غنی سازی اوقات فراغت هم داریم. بخشی از برنامه های  ما پخش زنده است که شامل پخش زنده برنامه ها و مسابقات ورزشی زندان، آئینهای ادعیه هفتگی مانند کمیل و زیارت عاشورا و همچنین گفتگوی زنده مدیر زندان یا دادیار ناظر بر زندان یا سایر مسئولین برای شفافسازی برنامه های جمعی است.

وی از ورزش صبحگاهی همه زندانیان، تشکیل و هدایت گروه های همیاران و دستیاران، ایجاد و اجرای برنامه تحصیلی زندانیان از مقطع ابتدائی تا آموزش عالی، تشکیل گروه های هنری و ادبی و … در قالب انجمنهای هنری زندانیان و … همچنین فعالیتهای گسترده قرآنی  در ۶ رشته با پوشش حداکثری زندانیان خبر داد و در خاتمه گفت: تلاش ما این است که زندانیان بواسطه استفاده  و تبعیت از برنامه های روزانه زندان از امتیازات برخوردار شوند، این اعطای هدفمند و هدایت شده تسهیلات است تا زندانی از این موارد بعنوان پاداش عمل برخوردار شود و از بطالت و بی تفاوتی در طول حبس خود داری نماید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*