رئیس جدید زندان مسجدسلیمان معرفی شد

معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای خوزستان گفت : اراده نظام زندانبانی اجرای سیاست های زندانبانی و اصلاح و تربیت زندانیان  بر مبانی شیوه های نوین ،انسانی ، اخلاقی و علمی است  به ترتیبی که اثر بخشی آن در کاهش حداکثری بازگشت زندانیان به زندان پس از آزادی نمود یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ؛ نادر ایگدر با بیان مطلب فوق در جلسه معارفه و تودیع رؤسای جدید و قدیم  زندان مسجدسلیمان  افزود : تلاش نظام زندانبانی این است که کار اصلاح و تربیت بصورت نتیجه بخش دنبال و خدمات قضایی نیز با باور نتایج اقدامات و تاثیرات آن ، نسبت حبس هدفمند و اعطای امتیازات به زندانیان واجد شرایط حمایت لازم را معمول نمایند.

این مقام مسئول در ادامه سخننان خود به ضرورت هم افزائی و مشارکت نهادهای اجتماعی و تربیتی جامعه در عرصه اصلاح و تربیت مجرمان اشاره کرد و گفت : زندانی معمول آسیب های جامعه است و لازم است نهادهای اجتماعی و آموزشی مانند فنی و حرفه ای – آموزش پرورش و ارشاد اسلامی حضور و مشارکت فراگیر در عرصه اصلاح و تربیت زندانیان داشته باشند.

وی توسعه حمایت اجتماعی در خانواده های زندانیان را یک اولویت مهم توصیف کرد  و گفت : با زندانی شدن سرپرست خانواده ، از نعمت حامی و سرپرستی و تکریم اجتماعی محرم می شوند که جامعه باید هزینه تامین امنیت را متقبل و انجمن حمایت زندانیان با جلب مشارکت و همکاری نهادهای حمایتی اجتماع نگذارند جرم به سبب نبود سرپرست به خانواده های زندانیان تسری پیدا کند.

نادر ایگدر در ادامه به اولویت های دهگانه ترسیمی ریاست سازمان زندانهای کشور و برنامه های ترسیمی مدیرکل زندانهای استان در راستای تحقق کیفی و فراگیر این اولویت ها اشاره کرد و گفت : از مهمترین این اولویت ها کنترل و کاهش جمعیت کیفری است که باید با مشارکت فراگیر مراجع محترم قضائی ، فرهنگسازی اجتماعی برای پذیرش برای بازپذیرش فرد آزاد شده و در نهایت کاهش هرچه بیشتر نرخ عود مجدد جرم در افراد آزاد شده دنبال نمایند.

ادیبی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مسجدسلیمان نیز با سخت و دشوار توصیف نمودن کار زندانبانی، وجود زندانی در جامعه را معلول علت های مختلف برشمرد و گفت : تلاش دستگاه قضایی تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی است تا فرد نادم و بازگشت سعادتمندانه ای را به جامعه داشته باشد.

وی اقدامات و شرایط انجام شده در زندان را نسبت به گذشته بواسطه تلاش های رئیس پیشین زندان بسیار خوب و سالم توصیف کرد و افزود : افکار عمومی و گزارشات داخلی و بیرونی مبین تلاش های موثر ایشان و تیم همکار در دوران تصدی این مسئولین بوده است و حال ضمن تشکر از آقای زارع، برای برای رئیس جدید زندان  ضمن اعلام همکاری آرزوی توفیق داریم.

محبوبی رئیس دادگستری شهرستان لالی نیز در این نشست ضمن تقدیر  از تلاش ها و اقدامات موثر رئیس پیشین زندان ، از رئیس جدید زندان خواست ضمن اجرای موثر برنامه های زندانبانی نوین و حرفه آموزی به زندانیان، تمرکز ویژه ای را به ساخت و راه اندازی زندان جدید شهرستان داشته باشند.

ستار زارع رئیس پیشین زندان مسجدسلیمان نیز در سخنانی کوتاه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سه ساله خود  در دوران تصدی مسئولیت این مرکز ، اجرای صحیح احکام کیفری حبس ، رعایت حقوق شهروندی ، توسعه واحدهای خدماتی درون زندان را از مهمترین این فعالیت ها توصیف کرد که با کمبود اعتبارات و منابع انسانی ، با تلاش و همت مضاعف همکاران انجام پذیرفته است.

زارع در خاتمه با تقدیر از همکاران در دوران مسئولیت وی، سمت جدید را به سمت رئیس زندان مسجدسلیمان تبریک گفت و برای وی  آرزوی توفیق نمود.

خسرو هاشم پور رئیس زندان شهرستان مسجدسلیمان نیز در سخنان کوتاهی ابراز امیدواری کرد که در ادامه خدمات معمول در زندان، اقدامات موثری را برای تحقق اهداف سازمانی در زندان به انجام برساند.

در ادامه این نشست احکام انتصاب رئیس جدید زندان مسجدسلیمان و تقدیر از رئیس سابق صادره از مدیرکل زندانهای خوزستان توسط مسئول روابط عمومی اداره کل قرائت و به آنها اعطا شد.

گفتنی است در این نشست ضمن تقدیر از ستار زارع رئیس سابق زندان، خسرو هاشم پور به عنوان رئیس جدید زندان معرفی شد، وی پیش از این رئیس زندان شهرستان شوشتر بود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*