جشن بزرگ عید غدیر در زندان مرکزی اهواز برگزار شد

به مناسبت دهه امامت و ولایت و فرارسیدن عید غدیر خم با همت حوزه فرهنگی تربیتی مجموعه برنامه های مختلفی با حضور مسئولین زندان و مشارکت پرشور زندانیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، کریمی مدیر ندامتگاه با بیان مطلب فوق افزود : واقعه بزرگ و تاریخی غدیرخم، یکی از پر اهمیت ترین و عظیم ترین حوادث تاریخ اسلام است که باید با علم و آگاهی بسیار ابعاد مختلف آن تشریح شود.

وی در ادامه با بیان اینکه تبیین واقعه غدیر خم نقش بسزایی در گسترش فرهنگ ولایت پذیری و جلوگیری از انحراف و مکر دشمنان دارد ، گفت : در راستای بازتوانی اخلاقی و اجتماعی زندانیان ، یکی از اهداف ما ترویج فرهنگ علوی و استفاده از آموزه های معنوی و اخلاقی در بین آنان است که با استفاده از تخصص کارشناسان حوزه فرهنگی و روحانیون ، برنامه های محتوائی در قالب کلاس های مذهبی در بین زندانیان در حال اجرا است .

کیانی راد قاضی ناظر بر زندانهای اهواز نیز با همراهی کریمی مدیر زندان و خسری زاده مسئول حفاظت اطلاعات مجموعه با حضور در بین زندانیان در مراسم جشن عید غدیر شرکت نمود و در سخنانی خاطرنشان ساخت : اگر می خواهیم در مسیر درست و صحیح قرار بگیریم باید راه و روش امام علی(ع) و ائمه اطهار را بشناسیم و در آن جهت حرکت نمائیم در غیر اینصورت انحراف از مسیر الهی ، گمراهی و تباهی را به دنبال خواهد داشت .

این مقام قضائی همچنین به برشمردن فضایل عید غدیر خم پرداخت و ضمن تقدیر از مسئولین زندان مرکزی اهواز به دلیل برگزاری جشن های مذهبی افزود: برگزاری جشن ها و فعالیت های دینی و مذهبی با مشارکت زندانیان بی شک در اصلاح رفتار آنان تأثیر بسزائی خواهد داشت.

رضا کیانی راد سپس در جلسه شورای طبقه بندی زندان مرکزی اهواز حاضر شد و پس از بررسی پرونده های قضائی زندانیان ، به مناسبت عید غدیر خم با اعطای امتیازات قانونی به ۶۰ زندانی واجد شرایط موافقت نمود.

گفتنی است دعوت از شاعران و مداحان اهل بیت (ع) و اجرای مولودی خوانی ، سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه در بین زندانیان جهت تشریح این واقعه عظیم و پیام های آن ، تقدیر از زندانیان حافظ کل قرآن کریم ، اجرای گروه سرود به مناسبت عید غدیر ، برگزاری محفل انس با قرآن ، برگزاری مسابقات ورزشی در بین زندانیان و …. برنامه هائی بود که در دهه امامت و ولایت برگزار شد .

 

سخنرانی کیانی راد قاضی ناظر بر زندانهای اهواز در جشن عید غدیر

 

جلسه شورای طبقه بندی زندان مرکزی اهواز – دیدار قاضی ناظر با تعدادی از زندانیان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*