تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار

دادستان عمومی و انقلاب اهواز با بیان اینکه کاهش هدفمند جمعیت زندان‌ها در اولویت قرار دارد، بر تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار تاکید کرد.
عباس حسینی پویا در بازدید از زندان سپیدار اهواز افزود: تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار و بازداشتی از جمله مواردی است که در بازدید از زندان‌ها آن را دنبال می‌کنیم. البته تاکید داریم که قضات باید در پذیرش قرار‌ها اهتمام لازم را داشته باشند و خود ما نیز در این نوع بازدیدها در تلاش هستیم تا هرچه سریعتر‌ وضعیت زندانیان تحت قرار و بازداشت مشخص شود. به گزارش روابط‌عمومی زندان‌‌های خوزستان، وی به تقویت جایگاه دادیاری ناظر بر زندان‌ها در مرکز استان اشاره کرد و گفت: همیشه بر این موضوع تأکید کرده‌ایم که با اعطای هدفمند امتیازات قانونی در قالب شوراهای طبقه‌بندی، زمینه اصلاح و تربیت زندانیان و جذب آنان در برنامه‌های فرهنگی و تربیتی را افزایش دهیم.
وی همچنین به جایگاه انجمن حمایت از زندانیان در راستای توسعه خدمات حمایت محور از زندانی، خانواده زندانی و زندان اشاره کرد و افزود: بحمدالله انجمن حمایت زندانیان توانسته ظرف بیش از یک سال گذشته خدمات بسیار موثر و خوبی را در راستای توسعه حمایت از خانواده‌های بی‌سرپرست زندانیان، حمایت از زندانیان واجد شرایط و همچنین کمک به توسعه فضاهای اصلاحی، خدماتی و تربیتی زندان ارائه دهد که تمامی اینها موجب می شود دامنه توسعه جرم در جامعه کنترل و کاهش یابد.

http://www.hemayatonline.ir

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*